ЕКСПЕРТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІМПОРТНИХ ВИРОБІВ З ХУТРА

Перейти вниз

ЕКСПЕРТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІМПОРТНИХ ВИРОБІВ З ХУТРА

Сообщение автор Admin в Вт Фев 25 2014, 19:15

Вишнікіна О. В., к.х.н.,доц.; Навроцька Н. Г., к.т.н.
АМСУ, м. Дніпропетровськ


ЕКСПЕРТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІМПОРТНИХ ВИРОБІВ З ХУТРА

Постійно зростаючий попит населення на хутрові вироби, особливо зі штучного хутра, призводить до їх фальсифікації. Сучасні технології у хутряному виробництві дозволяють імітувати дешеве натуральне хутро, наприклад, хутро кролів під більш дорогі види – норки, шиншили, а також виготовляти штучне хутро, яке ззовні важко відрізнити від натурального. Це дає можливість деяким суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності фальсифікувати вироби з натурального хутра з метою зниження мита, занижуючи ціну виробу, що тягне за собою менші відрахування до бюджету. З іншого боку, при продажу хутрових виробів, навпаки, більш дешевий товар видають за дорогий, при цьому страждає споживач. Тому обрана тема є актуальною з погляду захисту інтересів як держави, так і споживача.
Натуральне хутро – це вичинені шкурки хутрових звірів (лисиць, норки, соболя, песця та інших), домашніх тварин (овець, кролів, кіз) та морських звірів (котиків, тюленів) зі збереженим (повністю або частково) волосяним покривом. Вироби з натурального хутра (переважно одяг) класифікуються в товарній позиції 4303.
Штучне хутро – текстильний матеріал, який складається з каркасу (ґрунту) і ворсу та імітує натуральне хутро. Згідно з приміткою 5 до групи 43 “ Хутро; вироби з нього” Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), термін “штучне хутро” означає будь-які матеріали, що імітують хутро з вовни, волосу або інших волокон, наклеєних або нашитих на шкіру, тканину або інші матеріали, крім імітацій хутра, одержаних ткацтвом або в’язанням (вони в основному включаються до товарних позицій 5601 або 6001). Таке “штучне хутро” класифікується у підкатегорії 4304 00 00 00. [1].
Штучне хутро виготовляється різними способами: нетканим (прошивний, клейовий та за допомогою приклеювання ворсинок в електростатичному полі), на ткацьких верстатах або трикотажних машинах. Залежно від технології виготовлення штучного хутра вироби з нього, наприклад, одяг, класифікуються в різних товарних групах: 43 “Натуральне та штучне хутро; вироби з нього”, 62 “Одяг та додаткові речі до одягу, текстильні, крім трикотажних” або 61 “Одяг та додаткові речі до одягу, трикотажні”. Виокремити частку одягу зі штучного хутра з груп 61 та 62 дуже важко, тому до уваги беремо лише товарну позицію 4304, де класифіковане штучне хутро та вироби з нього.
Розглянемо динаміку імпорту хутряних виробів за останні 10 років в цілому по товарним позиціям 4303 “Одяг з хутра, речі для одягу з хутра та iншi вироби з натурального хутра” та 4304 “Хутро штучне та вироби з нього”. Графіки побудовано на основі статистичних даних митної служби України [2].

Як видно з наведених графіків, внаслідок економічної кризи 2008 року імпорт виробів з натурального хутра у 2009 році значно скоротився і був меншим, ніж у 2004 році. Теж саме сталося й з імпортом виробів зі штучного хутра (у 2009 році імпорт став меншим майже вдвічі, ніж у 2004 році). Проте в подальші роки спостерігається тенденція до зростання імпорту хутряних виробів, при цьому імпорт виробів зі штучного хутра перевищує ввезення виробів з натурального хутра за обсягом у 2013 році в 1,6 рази.
Ідентифікація хутрових виробів проводиться різними способами: органолептичними та лабораторними (мікроскопічні, хімічні та фізико-хімічні). Органолептичні методи найбільш прості (візуальний огляд, дотик) і складаються з визначення зовнішніх ознак: колір, блиск, довжина, товщина, жорсткість, м’якість, гладкість або ворсистість поверхні, звитість волокон.
Візуально можна відрізнити натуральне хутро від штучного: визначити вид основи (мездра, тканина, трикотаж, нетканий матеріал), її вигляд (вибілена, фарбована, наявність плям тощо). Значно складніше виявити фальсифікацію дешевого натурального хутра під більш цінне і навпаки, наприклад, хутро бабака під норку, куниці під соболя, королівського кролика Рекс під шиншилу, нутрію під бобра тощо. Справжній норковий виріб відрізняється більш жорстким хутром з волосом однакової довжини, яке при проведенні долонею проти ворсу швидко відновлюється. У кроля хутро більш м’яке, а у бабака – волос різної довжини.
Незважаючи на існуючу державну систему контролю якості, безпеки товарів і захисту прав споживачів, український ринок насичується низькоякісними та недоброякісними товарами.
Натепер найдорожчою норкою є чорна північноамериканська норка Blackglama, цінність якої полягає в густому чорному кольорі з легким коричнево-фіолетовим відтінком, так званим “кольором нафти”. На дотик хутро нагадує велюр. Норки Blackglama – це торговельна назва, надана хутру на сіетлівському аукціоні American Legend, де кожному лоту присвоюється власний серійний номер. Таке хутро найчастіше підробляють спеціально обробленим кролем або пофарбованою норкою з коротким ворсом. Тому виробник застосовує додатковий захист у вигляді штампу на ярлику, який проявляється тільки в ультрафіолетових променях, а кожний виріб має паспорт з серійним номером на ярлику з тканини. Митник чи споживач за серійним номером на офіційному сайті цього аукціону може перевірити автентичність шкурки.
Також складно визначити тип волокна (хімічне чи натуральне), з якого виготовлене штучне хутро. Натуральне хутро від штучного можна відрізнити методом вогневої проби. Проте жоден продавець не дозволить споживачеві виривати ворсинки, наприклад, з хутрового пальта, щоб їх підпалити. При митному оформленні для ідентифікації хутряних виробів лабораторними методами митник має дати обґрунтоване рішення щодо призначення експертизи.
Відповідно до ст. 69, п. 3 Митного кодексу України “На вимогу посадової особи митного органу декларант або уповноважена ним особа зобов’язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них.” [3]. Отже, для більш якісної ідентифікації натурального та штучного хутра та виробів з них необхідно проводити комплексні дослідження задля правильного визначення коду УКТЗЕД.

Список використаних джерел: 1. Пояснення до УКТЗЕД, офіційне видання, Т.2, розділи VI – XI, групи 30 – 63, К.: 2004, С. 200. 2.Офіційний сайт ДМСУ / Статистика [Електрон. ресурси]: http://arc.customs.gov.ua/control/uk/cstat/f2a/showstat. 3.Митний кодекс України [Електрон. ресурси]: http://www.urist24.com/down/open/mitniu_kodeks_ukraini.html.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 129
Дата регистрации : 2014-02-25

Посмотреть профиль http://materialtovarzn.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения