АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕКИ КОСМЕТИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Перейти вниз

АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕКИ КОСМЕТИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Сообщение автор Admin в Вт Фев 25 2014, 19:31

Куделіна Г. М.
ДонНУЕТ, м. Донецьк


АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ЯКОСТІ ТА БЕЗПЕКИ КОСМЕТИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

В даний час у світі помітно посилилися вимоги, пропоновані споживачами до якості готової продукції. Наявність налагодженої системи якості продукції, безсумнівно, позначається на якості косметики, яка пропонована споживачу в кінцевому результаті. Цивілізований ринок не може існувати без сертифікації продукції, робіт та послуг. У перекладі з латинської «сертифікат» має тлумачення, як «зроблено вірно». У сучасному розумінні сертифікація - це процедура підтвердження відповідності.
Сертифікація косметичної продукції може бути як обов'язковою, так і проведена на добровільній основі виробником. Під час цієї процедури, продукція піддається фізико-хімічному, мікробіологічному, токсикологічному і клінічному аналізам.
Дані аналізи дають можливість визначити ступінь безпеки косметичної продукції для споживача, вміст у продукції небезпечних і отруйних речовин. Процедура сертифікації вважається успішно пройденою тільки в тому випадку, якщо результати досліджень довели, що продукція безпечна у вжитку.
Косметичні товари піддаються ретельній перевірці. Фахівці в галузі оцінки відповідності закликають до відкритості і ясності, декларації активних компонентів косметики, що необхідно для захисту хворих з алергією від рецидивів захворювань. Це сприятиме і скороченню кількості побічних ефектів, пов'язаних із застосуванням косметики.
Grimalt М. у своїй роботі зазначає, що від 2 до 4% осіб, що звертаються до дерматологів, є хворими, контактними алергічними дерматитами, викликаними косметичними та гігієнічними засобами (мила, шампуні)[2].
Наявні у продажі не якісні косметичні засоби можуть викликати: подразнення шкіри, дерматит та інщі. Алергічні реакції провокуються самими різними речовинами і нерідко - тими, які помилково вважаються індиферентними. Непереносимість косметичних препаратів виявлена у 5,9 % населення. Найчастіше причиною скарг служать такі продукти: мило, шампунь, фарба для волосся [3,4,5,6] .
Безсумнівно, якість будь-якої продукції важлива для споживача, тим більше якість продукції, що впливає здоров'ю і красі. Вимоги та правила контролю якості, що забезпечують її безпеку, встановлює Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 01.07.1999 № 27 «Государственные санитарные правила и нормы безопасности продукции парфюмерно-косметической промышленности». Згідно з цими правилами необхідно проведення комплексу досліджень на відповідність токсикологічним, мікробіологічним та клініко-лабораторним показникам безпеки. Проведення клініко-лабораторних досліджень впливу цих засобів на шкіру людини є одним з важливих ланок ланцюга в забезпеченні випуску високоякісної продукції, нешкідливої для споживача[8].
Дослідження продукції косметичної промисловості за показниками безпеки для здоров'я, регламентованих СанПиН, виконують установи та організації, атестовані Комітетом з питань гігієнічного регламентування МОЗ України на проведення токсиколого-гігієнічних, медико-біологічних та інших досліджень щодо безпеки продукції парфумерно-косметичної промисловості для здоров'я людини.
Основним аспектом обов'язкової сертифікації є визначення безпеки продукції, охорона здоров'я. Щодо косметичної продукції то вітчизняному споживачеві гарантується її безпека, тобто відсутність токсичної, подразнюючої та сенсибілізуючої дії.
Всі косметичні вироби являють собою складну, багатокомпонентну систему, до складу якої входять жирові, структуроутворюючі, поверхнево-активні речовини, барвники, спеціальні добавки (антимікробні, фотозахисні та інщі), біологічно активні речовини (вітаміни). Тому необхідна ретельна оцінка токсикологічних властивостей з метою забезпечення випуску високоякісної продукції, нешкідливої для споживача. У програму токсикологічних досліджень необхідно вводити проведення лабораторних випробувань, інгредієнтів косметичних засобів, готової продукції з урахуванням її призначення та умов застосування.
У зв'язку з високою біологічною активністю косметичних засобів, можливістю проникнення їх в організм людини через шкірний бар'єр і слизову оболонку, а також подальшим впливом на окремі органи і системи, косметичні засоби необхідно піддавати клінічних випробувань з метою встановлення їх нешкідливості для людини.

Список використаних джерел: 1.Tronniег, Н.Z.Hаutkrаnkh. 1988, Bd.63, №12, 8. 2.Grimalt М. Влияние факторов внешней среды на организм человека, М. 1984, с.22. 3. Broeckx W., B1ondeel А., Dooms-GoosensА., Achten G., Contact Dermat., 1987, v.16, №4, р.189-194. 4. ZanowiakР., J.Amer.Pharm.Assn. 1977, v.17, р.626-628. 5. Lubowe I.I., Cutis, 1973, №11, р.431-434. 6. Groot А.С., Contact Dermat., 1987,v.17, №1, р.26-34. 7. Странски Л., Берова Н., Николаева А., Риад М. Дерматол. Венерол. 1988, 27, № 4, с.35-41. 8. Постановление Главного государственного санитарного врача Украины от 01.07.1999 № 27 «Государственные санитарные правила и нормы безопасности продукции парфюмерно-косметической промышленности».
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 129
Дата регистрации : 2014-02-25

Посмотреть профиль http://materialtovarzn.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения