ФОРМУВАННЯ ДЕКОРАТИВНОСТІ ГОРЩИКОВОЇ BEGONIA HYBRIDA ЕLATIOR ПІД ВПЛИВОМ РІЗНИХ ВИДІВ ДОБРИВ

Перейти вниз

ФОРМУВАННЯ ДЕКОРАТИВНОСТІ ГОРЩИКОВОЇ BEGONIA HYBRIDA ЕLATIOR ПІД ВПЛИВОМ РІЗНИХ ВИДІВ ДОБРИВ

Сообщение автор Admin в Вт Фев 25 2014, 19:34

Сорокіна С.В., к.т.н., доц.; Філобок Д.І.
ХДУХТ, м. Харків


ФОРМУВАННЯ ДЕКОРАТИВНОСТІ ГОРЩИКОВОЇ BEGONIA HYBRIDA ЕLATIOR ПІД ВПЛИВОМ РІЗНИХ ВИДІВ ДОБРИВ

Квітникарство – галузь сільського господарства, яка останнім часом розвивається досить швидкими темпами, зокрема в Україні. Хоча вітчизняна продукція на ринку квітів становить мізерну частку, поступово українські виробники розвиваються та нарощують обсяги виробництва. Це зумовлене тим, що вітчизняна продукція за якістю не поступається імпортній, а за ціною значно дешевша. Збільшення попиту на горщикові квіти можна пояснити їх відносною довговічністю, тривалим терміном зберігання, у порівнянні зі зрізаними квітами, високими естетичними показниками, а також широким асортиментом представлених на ринку зразків [1, 2].
На сьогодні конкурентоспроможність товару – одна з основних складових успішного ведення бізнесу та отримання високих прибутків. Квіткова продукція дуже вибаглива, вимагає гарного догляду та врахування певних чинників, що впливають на її якість [3, 4]. Тому вивчення впливу абіотичних факторів на декоративність квітково-декоративної продукції є актуальною проблемою.
Метою роботи було дослідження впливу різних видів добрив на декоративність горщикових рослин, на прикладі бегонії гібридної Елатіор (Begonia hybrida Еlatior). Об’єктами дослідження були п’ять зразків В. hybrida еlatior, які були одночасно висаджені у керамічні горщики з однаковою ґрунтовою сумішшю.
На першому етапі досліджень були проаналізовані органолептичні і естетичні показники досліджуваних зразків. Виходячи з аналізу органолептичних даних зразків В. hybrida еlatior зробили висновок, що всі зразки були чистими, свіжими; листя – однотонне, блискуче, з зеленим забарвленням, розміщене рівномірно; без наявних ознак пошкоджень хворобами та шкідниками.
Для дослідження впливу різних видів добрив на декоративність В. hybrida еlatior було обрано чотири вида добрива – органічне добриво, мінеральне добриво, мікробіологічне добриво та універсальне.
Для подальших досліджень необхідно було розробити послідовність внесення добрива, для чого була побудована матриця проведення внесення добрив. Перший зразок В. hybrida еlatior (№1) поливався чистою водою, до другого зразка В. hybrida еlatior (№2) вносилося мікробіологічне добриво, до третього зразка В. hybrida еlatior (№3) – універсальне. До четвертого зразку В. hybrida еlatior (№4) вносилося органічне та неорганічне добриво у співвідношенні 60/40, до п’ятого (№5) – у співвідношенні 40/60. Для органічного та неорганічного добрива подане їх процентне співвідношення у розчині яким поливали зразок, мікробіологічне та універсальне добрива вносилися згідно з рекомендаціями, приведеними виробником на етикетці.
Тривалість проведення експерименту складала шість місяців. Отримані результати дослідження представлені у таблиці 1.
Таблиця 1 – Органолептичні і фізичні показники зразків
В. hybrida еlatior, що досліджувались
Показники якості Зразки
№ 1 № 2 № 3 № 4 № 5
Фізичні
Висота рослини, см 10 12 25 28 41
Довжина листків, см 3,0 3,0 3,7 3,8 2,7
Ширина листків, см 2,0 2,0 2,2 2,5 1,5
Органолептичні
Зовнішній вигляд рослини свіжа, листя чисте, без наявних ознак ушкодження хворобами чи шкідниками
Форма, вигляд та розміщення листків листя соковиті, цільні, асиметричні, черешкові, розміщене рівномірно
Забарвлення пагонів
та листків зелене, але недостатньо яскраве та блискуче забарвлення листя яскраве-зелене, однотонне, блискуче

Проведені дослідження щодо впливу різних видів добрив встановили, що певні елементи, що входять до складу добрив, які вносилися, чинять певний позитивний вплив на декоративність рослини.
У порівнянні зі зразком В. hybrida еlatior, що поливався водою (№1), у зразків, до яких вносилися добрива, спостерігається більш інтенсивний ріст вегетативних частин рослини. Так, у зразків В. hybrida еlatior збільшилась висота рослини до 41 см., листя стали більш соковитими, блискучими, їх розміри (довжина/ширина) збільшилась до 3,8/2,5 см. У той час у зразка В. hybrida еlatior №1 дані показники склали всього лише 10 см. та 3,0/2,0 см. відповідно.
Органолептичні показники якості В. hybrida еlatior, що досліджувались, також різнились. Листя у зразків, до яких вносилися добрива, мали більш привабливий загальний зовнішній вигляд. Забарвлення листя у них було яскраве-зелене, з характерними блискучими відливами. У зразка В. hybrida еlatior що поливався водою було зелене, але недостатньо яскраве та блискуче.
З проведених досліджень можемо зробити висновок про позитивний вплив на декоративність горщикових рослин, на прикладі В. hybrida еlatior, застосування різних видів добрив як факторів впливу.

Список використаних джерел: 1. Бенгс Мэтью. Комнатные растения и интерьер. - М.: Внешсигма: АСТ, 2009. - 240 с. 2. Комнатное цветоводство: Пер. с фран. И. Куничевой. М.: ЗАО „Фитон+”, 2003. – 224 с. 3. Киров В.Н. Факторы окружающей среди, которые воздействуют на комнатные растения // Цветы в саду и дома. – 2002. - № 7. – С. 45-47. 4. Сорокіна С.В., Летута Т.М., Помазан І.М. Формування декоративності квіткової продукції під впливом абіотичних факторів на прикладі хлорофітуму // Прогресивні техніка та технології харчових виробництв ресторанного госпо-дарства та торгівлі: Зб. наук. пр. – Харків.: ХДУХТ, Вип. 2(6).–2007. – С.259-264.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 129
Дата регистрации : 2014-02-25

Посмотреть профиль http://materialtovarzn.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения