ОЦІНКА ЯКОСТІ РОЗРОБЛЕНОЇ СИНТЕТИЧНОЇ ШКІРИ

Перейти вниз

ОЦІНКА ЯКОСТІ РОЗРОБЛЕНОЇ СИНТЕТИЧНОЇ ШКІРИ

Сообщение автор Admin в Вт Фев 25 2014, 19:41

Шегинський О.В. к. т. н., доц.
ЛНТУ, м. Луцьк
Симчук С.Є
Коледж технологій, бізнесу та права СНУ ім. Лесі Українки, м. Луцьк


ОЦІНКА ЯКОСТІ РОЗРОБЛЕНОЇ СИНТЕТИЧНОЇ ШКІРИ

У всьому світі останнім часом стають все жорсткішими вимоги, що висуваються споживачами до якості товарів. Якість є джерелом зростання національного багатства, а її визначення і способи вираження є одним з найважливіших питань сучасності.
Для визначення якості розробленої синтетичної шкіри, виготовленої на основі поліефірного каркасного матеріалу (тканина продубльована нетканим волокнистим полотном) з використанням водного розчину поліуретану, доцільно використовувати комплексну оцінку, що дозволяє характеризувати загальний рівень якості досліджуваного об’єкту та визначає відповідність споживних властивостей матеріалу потребам споживачів, а також вимогам нормативно-технічної документації [1].
Під час оцінювання якості будь-якої продукції виникають складнощі, пов’язані із неадекватністю критеріїв її оцінювання з точки зору виробника і споживача у зв’язку із різними їх вимогами до окремих показників якості. Особливістю визначення комплексного показника якості полягає у необхідності порівняння показників досліджуваного матеріалу (синтетичної шкіри) з показниками, що відповідають встановленим та прогнозованим потребам споживачів. Тому дуже важливим за таких умов виявляється визначення бази порівняння.
Для оцінки якості товару необхідно провести комплексне оцінювання його якості. При проведенні комплексної оцінки якості нового виду синтетичної шкіри для порівняння було обрано фізико-механічні та гігієнічні властивості відомих синтетичних шкір призначених для верху взуття. Тому комплексний показник якості нового виду шкіри було розраховано на основі найважливіших показників згаданих властивостей, а саме: товщини, відносного видовження при розриванні (у повздовжньому та поперечному напряму), жорсткості, розривальне навантаження (у повздовжньому та поперечному напряму), стійкості до стирання лицьової поверхні, стійкості до багаторазового згинання, паропроникності, гігроскопічності, вологовіддачі, стійкості до дії бензину та масла. Комплексну оцінку якості проводили у два основних етапи: оцінювали прості властивості та на цій підставі розробляли комплексні показники, що характеризують складні властивості синтетичної шкіри.
Еталонними Pijет приймали значення показників синтетичної шкіри для верху взуття СК – 8 виготовлена на голкопробивній основі з поліефірних і поліпропіленових волокон призначена для верху взуття (варіант № 2); синтетична шкіра м’яка яка являє собою футорну байку, просочену ПУ - композицією без вкривної плівки призначена для верху взуття (варіант № 3) [2].
Комплексний показник якості синтетичних шкір розраховувався для оцінки даних товарів на основі ТУ У 13-0281041-318-97 Шкіра синтетична різного призначення. Технічні умови (базові значення).
Визначено, що комплексний показник якості нової синтетичної шкіри становить 2,62, а базових зразків (СК-8, м’яка синтетична шкіра) - 1,43 і 1,18 відповідно. Це дає можливість стверджувати про кращі споживні властивості нової створеної синтетичної шкіри [2].
Отже, в цілому, такі високі комплексні показники якості механічних, гігієнічних властивостей та надійності доводять доцільність виробництва нового виду синтетичної шкіри та використання її у взуттєвій промисловості.

Список використаних джерел: 1. Шегинський О.В. Вплив довжини волокон на формування споживних властивостей нетканої волокнистої основи / О.В. Шегинський, О.В.Коваленко // Збірник тез доповідей ХХІІ-ї науково-технічної конференції професорсько-викладацького складу (гуманітарний напрямок) (жовтень 2010). – Луцьк: ННВ ЛНТУ, 2010. - С. 221-222. 2. Шегинський О.В. Товарознавча оцінка синтетичної шкіри на основі поліуретану: дис. Кандидата технічних наук / О.В. Шегинський. – Л.: 2010. – 145 с.
Admin
Admin
Admin

Сообщения : 129
Дата регистрации : 2014-02-25

Посмотреть профиль http://materialtovarzn.ukrainianforum.net

Вернуться к началу Перейти вниз

Вернуться к началу


 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения